Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile son mücadelesinin ortasında olan blockchain girişimi Ripple, 2022 yılı için ikinci çeyrek raporunu yayınladı. Blockchain firması son çeyrekte, açık piyasa üzerinde 408 milyon dolar XRP tokeni sattığını duyurdu.

Bu satış, şirketin önceki çeyrekteki XRP satışlarından % 49 daha yüksek bir değere sahip ancak bu değer toplam XRP hacminin yalnızca % 0,47’sini temsil ediyor. Ripple, XRP satışlarındaki artışın sebebini “On-Demand Liquidity (ODL)” ürününe yönelik artan talep olarak açıkladı.

Şirket, ODL ürününün tüm dünyada güçlü talep ve genişleyen kullanıcı tabanı ile bir “rekor çeyrek” kaydettiğini belirterek yıldan yıla dokuz kat arttığını söyledi. Blockchain firması, ODL’nin kullanım durumlarının geleneksel havalelerin ötesine geçtiğini ekledi.

Bununla birlikte, 2022’nin ikinci çeyreğinde, XRP’nin toplam işlem hacmi 96.83 milyar dolardan 78,5 milyar dolara düştü. Ripple, bunu kripto alanındaki makro ortamda büyük bir erimeye bağlıyor.

Şirket, farklı sektörlerdeki büyük oyuncuların, değiştirilemez tokenlerini (NFT’ler) başlatmak için XRPL’den yararlandığını belirtti. Fransız lüks moda evi Balmain, mintNFT ile ortaklaşa olarak XRPL’de ilk moda NFT’lerini piyasaya sürdü.

Benzer şekilde, ikonik İngiliz otomobil markası Lotus, otomotiv NFT’lerini XRPL’ye getirdi. Ayrıca Blockchain firması, metaverse, oyun, sanat, eğlence ve daha pek çok alandaki NFT projeleri için Creators’ Fund’ın fon sağlamaya devam ettiğini de sözlerine ekledi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish