Ripple CTO’su David Schawartz, çoğunluk isterse şirket olarak tüm XRP varlıkları yakabileceklerini dile getirdi.

Toplam XRP arzının yarısını elinde tutan Ripple şirketi zaman zaman varlığını küçük parçalar halinde satışa çıkarıyor. Ancak bu satış politikası bazı gruplar tarafından fiyat manipülasyonu olarak yorumlanması şirketi zor duruma düşürüyor. Bu iddiaları çürütebilmek için Ripple, topluluğun isteği bu yönde ise koin yakma politikasına gidebileceklerini açıkladı.

Bir Twitter kullanıcısının David Schwartz’a şirketin koin yakma ile ilgili düşüncesini açıkça sordu.

“Doğruluyıcılar ve topluluk  bir araya gelerek escrow hesaplarındaki 50 milyar XRP’nin herkes için daha iyi olacağını öne sürerek yakılmasını isterse ne yaparsınız?”

Bu soruya Schwartz, Halka açık blockchainlerin demokratik olduğunu ve eğer çoğunluk bunu istiyorsa Ripple şirketinin bu durumu engellemek için hiçbir şey yapamayacağını söyledi.

Ripple düzenli olarak XRP’lerin kilitlerini açıyor ve bu rutinleri nedeniyle birçok eleştiriye maruz kaldı. XRPArcade tarafından yayınlanan rapora göre, Ripple Aralık 2017’den beri ayda ortalama olarak 196 milyon XRP sattı. Şirketin bu satışlardan elde ettiği gelir yaklaşık olarak 3.3 miyar doları aşıyor.

Ripple şirketi, bu yılın ikinci ve üçüncü çeyreklerinde XRP satışlarını durdurdu. Fiyatını desteklemek için de tokenlarını escrow cüzdanlarına geri almaya başladı. Örneğin bu ayki XRP’ler emanet cüzdanlara geri döndü. Her ne kadar kağıt üzerinde mümkün olduğunu söyleseler de bunun gerçekleşmesi hala belirsiz.

tr_TRTurkish