ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Coinbase borsasını dava etmekle tehdit etmesi ve faiz ürününün önünü kapaması, Ripple’ın da konuya dahil olmasını sağladı.

Ripple ilk olarak Aralık 2020’de SEC ile karşı karşıya geldi. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse; “SEC’nin kriptoya açtığı savaş devam ediyor. Biz de XRP için 3 yıl konuşmuştuk ama hiçbir şey elde edememiştik” dedi.

SEC’nin Coinbase borsasına karşı olan tavrı ve CEO Brian Armstrong ile görüşmek istememesi; kripto para evrenini biraraya getirdi. Aralık 2020’den bu yana CEO’su olduğu şirket olarak kurumla davalık olan Brad Garlinghouse ben söylemiştim mesajı verdi. 22 Aralık tarihli Ripple’ın websitesindeki yazısını yeniden paylaşan Garlinghouse; Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un dünkü netlik vurgusuna değindi.

Garlinghouse şu ifadeleri kullandı; SEC’nin kripto paralara açtığı savaş sürüyor. Aralık ayında, XRP konusunda SEC ile 3 yıldır görüşmeler yaptığımızı belirtmiştim. Ve o zamandan bu yana ‘hiçbir netlik sağlanamadı.’ Bu size tanıdık geliyor mu? Şükür ki, bugün birçok kişi zorla getirilmek istenen regülasyonların yarattığı tahribatı görüyor. Biz sorumlu olan kişilerle, Kongre’nin inovasyon yanlı üyeleriyle ve önümüzdeki yolu açmak isteyen diğerleriyle çalışmaya her zaman hazırız. Eğer bu konuda hızlı gitmek istiyorsanız; tek başınıza gidin ama uzun bir yola çıkacaksanız, bizimle gelin”

ABD’nin en büyük borsalarından biri olan Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong; USDC mevduatına faiz veren Lend ürünlerine, SEC’den izin çıkmadığını; hatta kuruma kendileri gitmelerine rağmen beklenmedik sert bir tepkiyle karşılaştıklarını söylemişti. Şahsi Twitter hesabından paylaşım yapan Armsrong; SEC’nin kendilerini dava etmekle tehdit ettiğini ve uzun süredir onlarla bu konuyu görüşmek istedik ama onlar; ‘Biz kripto para borsalarıyla görüşmüyoruz’ dediler.” demişti.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish