Ripple davasının yankıları devam ederken Bittrex ve Binance bünyesinde faaliyet gösteren Swipe Wallet ABD’deki kripto para kullanıcılarına XRP hizmeti vermeyeceğini açıkladı.

ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Ripple’ı kayıt dışı satışla suçlamasının ardından taraflar arasındaki davanın tarihi 22 Şubat olarak açıklandı. Ancak bazı kripto para şirketleri bu davanın sonucunu beklemeden harekete geçmeye başladı. Bunların arasına son katılan kripto para borsalarından Bittrex, 15 Ocak 2021 tarihinde XRP’yi delist edeceğini duyururken, Swipe Wallet 5 Ocak 2021 tarihinde listesinden çıkaracaklarını açıkladı. Ayrıca Swipe Wallet kullanıcılarına 12 Ocak 2021 tarihine kadar para çekme işlemi yapmalarını bu tarihten sonra XRP cüzdanlarının tamamen kaldırılacağını açıkladı.

Ayrıca Binance bünyesinde faaliyet gösteren Swipe Wallet’in XRP’i listesinden çıkarması akıllara “Binance, XRP’i listesinden çıkaracak mı?” sorusunu getirdi. Bunun üzerine The Block araştırma şirketinden Larry Cermak Binance’in XRP’i listesinden çıkarmak için geçerli bir sebep olmadığı belirtti.

tr_TRTurkish