Ripple ile SEC arasında devam eden davada; mahkeme başkanı Sarah Netburn, SEC’nin süre uzatılmasının araştırılması talebini kabul etti. Ripple bu öneriye önceden itiraz etmişti. Davanın bireysel sanıkları CEO Garlinghouse ve Chris Larsen ise karara ilişkin cevaplarını 8 Nisan’a kadar mahkemeye sunmak zorundalar.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) 21 Mart tarihinde mahkemeye sunduğu “daha fazla keşif süresi gerekip gerekmediğinin araştırılması” talebi kabul edildi. RippleCEO’su Brad Galinghouse ve kurucu ortaklardan Chris Larsen bu talebe, “davanın yeterince uzatıldığı” gerekçesiyle itiraz etmişlerdi.

Garlinghouse ve Larsen bu konu hakkındaki görüşlerini 8 Nisan’a kadar bildirmeleri gerekiyor. Ayrıca SEC de, bireysel sanıkların cevabından sonraki 1 hafta içinde keşif süresinin uzatılması konusundaki fikrini bildirmeli.

Eğer Ripple tarafı konuyla ilgili cevabını 8 Nisan’dan önce verirse, SEC’nin cevap vermesi için gereken 1 haftalık süre de başlayacak.

Garlinghouse “Zafer” demişti

Bu ay başlarında SEC, Ripple’ın duruşmalarda artık “adil bildirim” savunmasını yapmamasını talep etmişti. Mahkeme ise bu talebi reddetmişti. Garlinghouse bu kararı bir zafer olarak nitelendirmişti.Gidişattan da memnun olduğunu eklemişti.

Taraflar arasındaki dava 2020 yılının Aralık ayından bu yana devam ediyor.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish