ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple şirketi arasındaki davada önemli bir gelişme yaşandı. Davanın bireysel sanıkları olan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ile Chris Larsen’in dosyalarıyla alakalı 23 Mart’ta bitecek keşif süresi için SEC’den erteleme talebi geldi. Ripple tarafının cevabı ise itiraz mektubu oldu. 

Aralık 2020’den bu yana Ripple ile SEC arasında devam eden davada sanıklardan Brad Garlinghouse ve Chris Larsen kişisel olarak da yargılanıyorlar. SEC bu ikiliyle ilgili devam eden duruşmalarda 23 Mart’ta sona erecek olan keşif sürecini bir haftadan fazla olmamak kaydıyla uzatma talebinde bulundu.

Ripple’dan ise İtiraz Geldi

Ripple yöneticileri ise bu talebi reddederek  hakim Sarah Netburn’e itiraz mektubu yazdılar. Garlinghouse ve Larsen’in avukatlarının yazdığı mektupta, SEC’nin davayı yeterince uzattığı belirtilerek şu ifadelere yer verilmiş;

“SEC zaten bu zamana kadar dava sürecini birçok kez uzatmıştır. Bundan sonra hiçbir şey, Ripple’ın XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını göstermesini engelleyemez.”

SEC’in mahkemeye sunduğu uzatma mektubunda, Ripple’ın Mayıs ayı ortası için bir karar oturumu teklifi yaptığı bilgisi de verilmekteydi. Ancak SEC talebinde böyle bir oturumun erken olacağı görüşünü savundu.

SEC mahkemeden tarafları ancak ek keşif ihtiyacı olup olmadığına karar verdikten sonra bir karar oturumunu tartışmaya yönlendirmesini istedi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish