İlk olarak, hem Türkiye’yi hem de Suriye’yi derinden etkileyen depremlerden sonra kripto para ekosistemi harekete geçti. Yoğun bir şekilde devam eden bağışlara Ripple da katıldı.

Böylelikle kripto para ekosistemindeki birçok şirket, Türkiye ve Suriye’yi derinden etkileyen depremler için seferberlik gösterdi. Milyonlarca TL’lik yardımlar devam ederken. AHBAP Derneği’nin onay almasıyla başlayan kripto para ile bağış alma dönemi, devam ediyor. Birçok firma gibi Ripple da her iki ülke için de yapacağı bağışı Twitter üzerinden duyurdu.

Ripple, Türkiye ve Suriye için 1 milyon dolarlık XRP bağış yapmayı hedefliyor.

Ripple, Türkiye ve Suriye için 1 milyon dolar taahhüt etti

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler, tüm dünyayı derinden etkiledi. Binlerce insan için yardım seferberliği başladı. Bağışlar halen gelmeye devam ediyor. Ripple, kısa süre önce attığı tweette 1 milyon dolarlık XRP bağışı hedeflediğini açıkladı.

Tweete göre Ripple, Türkiye ve Suriye’de deprem yardımı sağlayan STK’ları desteklemek için 1 milyon dolarlık XRP taahhüt ediyor. Şirket, 250 bin dolarını doğrudan bağışlıyor.

Ayrıca fon, dört farklı STK’yı desteklemekle birlikte fon eşit olarak dağıtılıyor. Bunlar; CARE, Mercy Corps ve IRC – International Rescue Committee.

Ek olarak, bahsi geçen 4 STK da Türkiye ve Suriye’deki depremden etkilenenlere nakit, ev eşyası, ve kadınlar için hijyen malzemesi gibi yardımlarda bulunuyor.

Ripple attığı tweet içerisinde, “Kalplerimiz bu depremlerden etkilenen herkesle” diyerek yer verdi.

Son olarak haberlerimizi, 
WebsitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

tr_TRTurkish