Ripple Swell etkinliğinin ilk gününde Bank of America ve Ripple ortak bir çalışma mı yapacak düşüncesi oluştu! Covid-19 sebebiyle online olarak gerçekleştirilen etkinlikte geleneksel finans dünyasını değiştirecek notlar öne çıktı.

Bu yıl Ripple Swell etkinliği Covid-19 sebebiyle çevrim içi olarak gerçekleştirildi. Açılış konuşması CEO Brad Garlinghouse tarafından yapıldı. Bu açıklamaya göre Ripple, kullanıcılarına On-Demand Liquidity (ODL) modeli ile ilgili bir demo sunmaya hazırlanıyor. Garlinghouse, Twitter üzerinden yayınlanan açılış konuşmasında finans endüstrilerinin senelerdir görmediği yeniliklere imza atacaklarını belirtti. Dijital cüzdan, dijital bankalar ve PSP’lerin (ödeme hizmeti sağlayıcıları) hali hazırda olan düzene büyük bir baskı kurduğunu belirtti. Garlinghouse, RippleNet’in arkasındaki anahtarın XRP olduğunu ve şirketin 500 çalışanıyla performansını ikiye katladığını açıkladı.

Etkinlikte Öne Çıkanlar

Geleneksel bankalar gibi bir kredi verme uygulamasını kullanıcılarına sunmayı hedefliyor. “Line of Credit” girişimi Barry Joseph tarafından yönetilip sunulacak. Daha önce bu girişim; hızlı, güvenli ve tüketici dostu olarak tanımlanmıştı. Line of Credit ile RippleNet kullanıcıları daha önceden belirlenmiş bir fiyattan XRP kredisi alabilecekler. Ayrıca bu kredi süreçleri de 24 – 48 saate kadar hızlı bir sürede gerçekleşecek. Bu verilecek kredilerin yıllık faiz oranı 90-360 gün arasında değişebilir bu durumun anlaşmanın uzunluğuna bağlı olarak %4 veya %12 arasında olacağı açıklandı.

Avustralya’dan Flash FX, Meksika’dan Bitso ve Sigue Group CEO’su Guillermo de la Vina’nın katılımı ile gerçekleşen ODL panelinde Ripple, “Line of Credit” hizmeti ile On-Demand Liquidity (ODL) modelinin tanıtımını konferans sırasında gösterdi. De la Vina ve Sigue, 6 ay içinde yeni bir ODL koridoru başlatabileceğini açıkladı.

Sosyal medya mecralarına panelden ekran görüntüleri sızdırıldı

Bu görüntülerde ODL videosunda Bank of America bölümü olduğu söylentiler arasında. Tabii ki iddialar doğrulanmış değil ancak görüntüler olası bir Ripple ve Bank of America ortaklığının sinyali olarak düşünülüyor. Resmi kaynaklardan henüz bir iş birliği açıklaması gelmediği için görüntülerin değiştirilmiş olması da ihtimaller arasında.

tr_TRTurkish