Ripple şirketinin geliştirici ilişkileri yöneticisi Matt Hamilton, 1 senenin ardından işi bıraktığını belirtti. Ripple, yaklaşık 5 yıldır ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile kayıtsız menkul kıymet satışı davasında mücadele ediyor. 

Ripple şirketinin önemli yöneticilerinden biri olan geliştirici ilişkileri direktörü Matt Hamilton, eşinin sağlık sorunlarını gerekçe göstererek şirketten ayrıldı. Daha önceki yıllarda IBM ve HP gibi şirketlerde de çalışmış olan Hamilton, eşinin ruhsal sağlık sorunları nedeniyle son 1 yılın kendisi için çok zor geçtiğini ifade etti.

1 senelik kısa süren Ripple macerasında XRP Ledger Hibe Programı ile Twitter ve Discord’da Ripple geliştiricileri için açtığı RippleXDev hesaplarını da yönetiyordu. Ayrıca Hamilton, XRP Hackathon’unu organize etmiş ve çeşitli konferanslarda da konuşmalar yapmıştı.

Tecrübeli geliştirici, şirketin kendisine hem kişisel hem de profesyonel düzeyde sağladığı destek için Ripple’a teşekkür ettiğini ve bu topluluğun aktif bir üyesi olarak kalmaya devam edeceğini söyledi.

The Information’ın haberine göre ise Ripple şirketi, önümüzdeki 10 yıl ve ötesindeki geniş bir zaman diliminde geliştiricilerine 1 milyar XRP dağıtmayı planlıyor. Amaçları ise XRP ekosisteminde yeni projelerin yaratılmasını teşvik etmek.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish