Ripple ve ABD Menkul Kıymetler Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki davada yeni gelişme yaşandı. Buna göre Ripple şirketi, mahkemeye mektup yazdı. SEC’nin Hinman’ın son ifadesini tamamen yanlış yorumladığını ve bunun mahkeme kararına rağmen; bu dosyaları vermek istememesini eleştirdi.

Dava hakimi Sarah Netburn’e yeni şikayet mektup adımı geldi. Mahkeme kararına rağmen SEC’nin hala kurum içi yazışmaları vermek istemediği yönünde şikayette bulundu. SEC’nin bu belgelerin istenmesine yönelik itirazına cevap veren Ripple; Hinman’ın son ifadelesinin SEC tarafından  saptırıyor” dedi.

SEC’nin eski yöneticisi William Hinman; ifadesinde Ripple şirketini uyardığını ve kayıtsız bir menkul kıymet olan XRP’yi satmamaları gerektiğini söylediğini belirtmişti.

Şirket SEC’nin savunduğu Hinman’ın açıklamasının; aynı tartışmanın yaşanmasına sebep olduğu belirtti. SEC’nin konuyu XRP dışındaki varlıklara getirmediğini her zaman aynı yerde tuttuğunu belirtti. Hakim Netburn’e gönderdiği yazıda Hinman’ın ifadesinin de şüpheli olduğunu açıkladı. “Bay Hinman’ın, XRP’nin konumu hakkındaki görüşleri şüphelidir. Kendisinin yorumları, Howey testinde belirtilen tüm faktörlerin bir yatırım sözleşmesi olması için karşılanması gerekmediğine dair konuşması da düşünüldüğünde, bu söyledikleri tüm yönlerden şüphelidir.”

Şirket, William Hinman’ın mahkemeye tanık olarak getirilmesi için ısrarcı olmuştu. Ayrıca bu talebini hakim Netburn’e kabul ettirmişti. SEC ise bu duruma sonuna kadar karşı çıkmıştı. Fakat Hinman’ın ifadesinde söyledikleri SEC’in lehine olunca; Ripple tarafı da büyük hayal kırıklığı yaşamıştı. Hinman, 2018’de yaptığı bir konuşmada Bitcoin ve Ethereum’un menkul kıymet olmadıklarını belirtmişti.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish