ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple şirketi arasındaki davada bir gelişme daha yaşandı. Buna göre Ripple, mahkemeden SEC çalışanlarının XRP yatırımlarının açıklanmasını talep etti.

Ripple ve SEC arasında süren mahkemesinde son gelişme Ripple şirketinden geldi. SEC’nin kurum içi kripto para işlem politikasının açıklanması için çalışanların XRP işlemlerinin ortaya çıkarılmasını talep etti. Söz konusu bilgileri; davayı ilk günden itibaren takip eden ve Ripple tarafının haklı olduğunu savunan avukat James Filan’dan geldi. Avukat Filan Twitter hesabından şöyle paylaşım yaptı;

“Ripple avukatları, mahkemeden, SEC çalışanlarının XRP ve diğer dijital varlık işlemleri yapmalarına izin verilip verilmediğine dair; SEC’nin mahkemeye belge sunulmasına yönelik karar talep ettiler. Mahkeme heyeti, SEC’ye bu talebe cevap vermesi için 3 Eylül’e kadar zaman tanıdı.”

SEC, aralık ayında davayı açtığında; XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu ve Ripple’ın kayıt dışı satış yaptığını iddia etmişti. Şirket ise kurumun sadece menkul kıymet olarak gördüğü XRP’ye izin verilip verilmediğine değil; kurumun da menkul kıymet olmadığını açıklayan Bitcoin ve Ethereum politikasının da açığa çıkarılmasını talep etti.

Ripple’ın talebinin, bugün yapılacak kritik sanal toplantı öncesinde gelmesi dikkat çekti. SEC’nin adil bildirimde bulunmasını gösteren bazı dosyaların mahkemeye sunulmasını zorunlu bulunmuştu. İşte hakim Sarah Netburn, bu konunun tartışılması için de bugüne sanal toplantı verdi. SEC ise, dava açmadan önce XRP hakkında şirkete; bir bildirimde bulunmak zorunda olmadığını iddia ediyor.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish