SBI Holdings CEO’su Yoshitaka Kitao, Ripple hakkında konuştu. Kitao, Ripple’ın SEC ile devam eden davası bittikten sonra halka açılacağını açıkladı.

SBI yöneticileri, çarşamba günü yılın birinci çeyreğindeki gelişmeleri değerlendirmek için bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda SBI Holdings Yönetim Kurulu Üyesi Kitao; şu ana dek yatırım yaptığı inovatif şirketler hakkında konuştu. İnovatif teknolojiler hakkında Ripple ve R3’den bahseden Kitao, SBI Holdings olarak Ripple’da %10’dan fazla hisselerinin olduğunu belirtti. Kitao, ”Ripple’ın SEC ile olan davası son bulduktan sonra halka açılacak çünkü Chris Larsen’ın isteği bu yönde” dedi.

Kitao, geliştirdiği Corda adlı blockchain projesiyle tanınan R3’ün de benzer bir yol izleyip halka açılacağını söyledi. Toplantı sırasında blockchain teknolojisinin avantajları üzerinde de duruldu.

Geçen yıl Ripple, halka açılma konusunda bazı açıklamalar yapmıştı. Şirket CEO’su Brad Garlinghouse, Dünya Ekonomi Forumunda WSJ’ye konuşması şöyleydi; ”Kripto para/blockchain sektöründe gelecek 12 ay içerisinde bazı halka arz edilmeler olacak. Biz (halka açılan şirketlerin) ne ilki, ne de sonuncusu olacağız ama öncülerden olacağımıza inanıyorum. Bu, bizim şirketimiz için doğal bir evrim olur.”

Garlinghouse, verdikleri yasal mücadelenin şimdiye kadarki gidişatından memnun olduğunu belirtti. Ancak halka açılma konusunda Ripple’dan net bir açıklama gelmedi.

tr_TRTurkish