Hakim Sarah Netburn, SEC’nin Ripple ile XRP, bitcoin ve ethereum ile ilgili belgeleri paylaşması için emir vermişti. Ancak belgelere, resmi olmayan yazışmalar dahil edilmeyecek.

6 Nisan’da Ripple’ın SEC’e ait belgelere olan talebini büyük ölçüde onaylayacağını söyleyen Hakim; resmi olarak Ripple lehine karar verdi. Fakat SEC’nin e-posta gibi resmi olmayan kurum içi iletişime ait belgeleri sunmasına gerek olmadığını açıkladı. SEC, 21 Nisan’da Ripple’ın kurum içi iletişim belgelerine ve çalışanların kişisel cihazlarına erişimlerinin engellenmesi için resmi başvuruda bulunmuştu. Hakim Netburn XRP, ETH ve BTC ile ilgili kurum içi bildiri veya resmi tutum yansıtan belgelerin araştırılması gerektiğini söyledi.

Örnek olarak bölüm raporları, kurum içi çalışma gruplarının nihai raporları ve komisyon üyelerine sunulan resmi tutum yansıtan belgeler mahkemeye sunuldu. Hakim Sarah Netburn, belgelerden bazılarının özel olduğunu ama bu belgelerdeki toplantı tarihi, katılımcıların isimleri gibi bazı bilgilerin dava yer verileceğini açıkladı. 

Ripple avukatları, SEC’nin XRP’yi menkul kıymet olarak tanımlamadığını gösterecek herhangi bir bilginin davanın yönünü değiştirebileceğini aktardı.

tr_TRTurkish