SEC ve Ripple davasından kritik bir karar geldi.

Aralık ayından beri devam eden davada Hakim Sarah Netburn önemli bir karar verdi.

Ripple mahkemeden SEC çalışanlarının Bitcoin, Ethereum ve XRP işlemlerini ortaya koyan bir dosyanın sunulmasını istemişti. Hakim Netburn davanın gidişatı için bu bilgilerin yeterince önem arz etmediği gerekçesi ile talebi reddetti. Mahkeme hakimi, Ripple’ın kendisini yeterince ikna edemediğini belirtti.

Davanın başında mahkeme SEC’ten kripto para işlemlerine ilişkin politikalarını beyan etmelerini istemiş; SEC tarafından yapılan açıklamada ise böyle bir politika olmadığı bildirilmişti. Ripple ise 2019’daki soruşturmanın ardından SEC çalışanlarına XRP işlemlerini yasakladığı bilgisini elde etmişti. 2019 öncesinde SEC çalışanlarının XRP işlemi yapabildiğini söyleyen Ripple, mahkeme kararına rağmen SEC’ten bir bilgi sunulmadığını belirtiyor.

Hakim Netburn ise bu talebi için Ripple yetkililerinin kendisini yeterince ikna edemediğini belirtti. Resmi açıklamada bu bilgilerin adli olaran bir kanıt teşkil etse bile Etik Konsey’in kararının karmaşa yaratacağı bildirildi. İstenilen bilgilerin çalışan mahremiyetini ihlal edeceği endişesinin yanında dava sürecinde önemli bir fark yaratmayacağı düşüncesi de söz konusu.

Mahkeme çalışanların kişisel olarak işlem bilgilerinin istenmesi talebini reddetti. Ancak yine de SEC çalışanlarına 2019’dan sonra XRP işlemlerinin yasaklandığına dair dosyanın mahkemeye sunulmasını bekliyor.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish