22 Şubat 2021 tarihinde yapılacak görüşme öncesinde SEC ve Ripple mahkemeye ortak bir belge sundu. Söz konusu belgede taraflar arasında bir uzlaşmaya varılmadığı bilgisi vardı.

15 Şubat günü hakim karşısına çıkan taraflardan Jorge G. Tenreiro SEC’i temsil ederken Ripple’ı Andrew Ceresney, Brad Garlinghouse’u Matthew Solomon, Chris Larsen’i Martin Flumenbaum temsil etti.

SEC, Ripple ile XRP arasındaki ilişkiyi 2.5 yıldır mercek altına almıştı. SEC, şirket aleyhine Aralık 2020 tarihinde dava açtı. O tarihten beri XRP menkul kıymet mi değil mi tartışma halindeler. Dün gerçekleştirilen davada hâlâ uzlaşma sağlanamadı. 

Joe Biden’ın ABD başkanı olmasının ardından SEC’in yönetici kadrosu değişti. Söz konusu dava dosyasında taraflar arasındaki görüşmelerin eski yönetici kadrosuyla olduğunu söyledi. Ripple, şu anki kadro ile görüşme gerçekleşmediği vurguladı.

22 Şubat 2021 tarihinde taraflar yeniden ortak bir konferansta bir araya gelecek. 16 Ağustos 2021 tarihine kadar Ripple ve SEC arasındaki soruşturma devam edecek. Süre yetersiz kalırsa, taraflara ek süre verileceği açıklandı.

tr_TRTurkish