Son zamanlarda SEC’ın açtığı dava sebebiyle sıkıntı günler geçiren Ripple, hızını kesmeden Amazon ve IBM’den önemli isimleri kadrosuna aldı.

Ripple, Amazon’nun üst düzey yöneticilerinden Devraj Varadhan’ı mühendislik ekibine dahil etti. Varadhan’ın yeni ekipte kıdemli başkan yardımcısı olacağı duyurulmuştu. Bugün ise IBM’den çok önemli bir ismi daha kadrosuna aldığını duyurdu. Açıklamaya göre IBM’nin geliştirici avukatı Matt Hamilton Ripple şirketine geliştirici ilişkiler direktörü olarak katılacak.

Matt Hamilton, XRP Ledger ile birkaç yıldır ilgilendiğini ve bu ekibe dahil olduğu için çok büyük bir heyecan duyduğunu açıkladı. Ripple’daki hedefinin XRP’nin özelliklerini ve işlevini öğrenmeleri konusunda yardımcı olacağını söyledi. Bunun yanı sıra mevcut ekibin çok iyi işler çıkardığını ve bu ekiple çalışmanın aslında yaptıkları işin öne çıkmasını sağlayan bir durum olacağını ekledi.

Son olarak XRP Ledger hakkında duyumların genelde “XRP Ledger’ın bunu yapabileceğini bilmiyordum!” olduğunu ve bunun artık ortadan kalkacağını söyledi.

tr_TRTurkish