Komisyonsuz hisse senetleri ve kripto para alım-satım platformu Robinhood, Dogecoin hakkında açıklama yaptı. Şirket kripto para gelirinin önemli bir kısmını DOGE işlemlerinden sağladığını açıkladı. Ayrıca Dogecoin işlem miktarı azalır ve başka kripto paralar bu boşluğu dolduramazsa finansal şartlarının kötüye gidebileceğini belirtti.

Geçtiğimiz günlerde Robinhood, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC); gönderdiği dosyada Doge’un kendileri için öneminden şu sözlerle bahsetti; “Kripto paralarda işlem bazlı gelirlerimizin ilk çeyrekte %34’ünü Dogecoin’den elde ettik. Bir önceki çeyrekten %4 fazla olan gelirimizde yavaşlama olur ve yerini başka kripto parayla dolduramazsa; platformdaki trade işlemleri, finansal şartlarımız ve operasyonlarımızın sonuçları kötü şekilde etkileyebilir.”

2013 yılında bahşiş verme amaçlı piyasaya sürülen DOGE; Elon Musk ve Mark Cuban gibi iş insanlarının destekleriyle 0.73$ seviyelerine yükselmişti. Halkın desteğiyle 1$ seviyesine yükselmesi beklenirken Robinhood için de en büyük Dogecoin balinası olduğu iddia edilmişti. Bunun üzerine şirket hiçbir kripto paraya yatırım yapmadıklarını; ya da kendi yararına olacak şekilde hiçbir müşterinin kripto parasının kullanılmadığını açıklamıştı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish