Robinhood, geçtiğimiz çarşamba günü kripto para işlemlerini destekleyeceğini açıkladı.

Son dönemlerin en tartışılan alım satım platformu Robinhood bir açıklama yaptı. Robinhood açıklamada kripto para yatırma çekme işlemlerini desteklemeyi hedeflediklerini söyledi. Kullanıcılar bu platform sayesinde kripto para alıp satabiliyor. Ama mevcut durumda diğer cüzdanlara erişim sağlayamıyor. Ancak Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre kripto para transfer entegrasyon çalışmaları başladı. Ancak transferlerin ne zaman başlayacağına dair bilgi mevcut değil.

Robinhood, kripto yatırma işlemlerinde saklama hizmetinin kendi cüzdanları tarafından sunulacağını belirtti. Ayrıca şirketin kripto para yatırımı yapmadığını ve müşteri fonlarını kendi yararına kullanmayacağını açıkladı.

Elon Musk’ın da olduğu bir grup dolaşımda bulunan Dogecoin’in %28’inin Robinhood’a ait cüzdanlarda olduğunu düşünüyor. Bütün bu iddialar karşısında Robinhood sadece kripto para yatırma işlemlerinde saklama hizmeti sunulacağını söyledi. Fakat şirket olarak kripto para yatırımı yapmadıklarını ve müşteri fonlarını kendi yararı için kullanmadıklarını açıkladı.

Robinhood, platformunda şu anda 7 adet kripto parayı listeliyor. Bunlar; Bitcoin (BTC), Dogecoin (DOGE), Ether (ETH), Litecoin (LTC), Ethereum Classic (ETC), Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin SV (BSV). Bu kripto paraların hepsine transfer desteği ekleyip eklemeyeceği ise henüz netlik kazanmadı.

tr_TRTurkish