Romanya’da el koyulan varlıkların yönetiminden sorumlu devlet kurumu ANABI, el koyulan Bitcoin ve Ethereumları açık artırma ile satışa çıkardığını açıkladı.

Bir dolandırıcılık davasında ele geçirilen Bitcoin ve Ethereumları Romanya Hükümeti açık artırma yöntemi ile satışa çıkarmayı planlıyor. Düzenlenecek olan müzayedeye internet üzerinden çevrimiçi katılım sağlanabilecek.

Ploiesti Mahkemesi kararı ile ele geçirilen Bitcoinlerin satışı müzayede yoluyla  yapılacak. Bu müzayedeye katılmanın bir tek koşulu var. O da ANABI’nin resmi internet sitesinde kayıt yaptırmak. Ancak açık attırma yoluyla Bitcoin ve ethereum satın alacak kişilerin de resmi yükümlülüklere tabi tutalacağı düşünülüyor. Şöyle ki müzayededen Bitcoin veya Ethereum tokenlarını satın alacak kişiler  ANABI kurumuna platform ve adres bilgilerini verilmek zorunda olacak. Platform toplumsal normlara ve yasalara uygun olmak zorunda. Bu sebeple kripto paralar “Know Your Customer (KYC) yani müşterini tanı prosedürüne uygun olarak satışa sunulacak.

tr_TRTurkish