Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, kripto paralar hakkında; uluslararası ödeme konusunda kripto paraların gelecekte çok önemli olacağını açıkladı. Ayrıca kripto paraların bu büyümesinin önlenemez olduğunu belirtti.

Lavrov, Rusya’nın da Çin hükümeti gibi kendi kripto paralarını çıkarma konusunda çalışmalarının olduğunu; Rus haber ajansı TASS’a verdiği demeçte açıkladı. 

Lavrov demeçte; “Çin kendi kripto parasını çıkarıyor. Rusya da bu konuyu önemsiyor. Bence kripto paraların önlenemez şekilde uluslararası ödemelerde kullanılacağı ve çok önemli bir yer tutacağı zaman gelecek” açıklamasında bulundu. Rusya’nın en büyük bankalarından VTB Bank’ın yönetim kurulu başkanı Andrey Kosti; “Kripto paraların merkez bankaları tarafından çıkarılması ve kontrol edilmesi gerekiyor” demişti.

Bilindiği üzere Çin, Rusya ve İsveç gibi ülkeler kendi ülkelerinin dijital paraları için çalışmalara başladı. Bu paralar dijital de olsa merkeziyetsiz değillerdir. Ait oldukları ülkelerin merkez bankalarına %100 bağlılar.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish