Rusya Merkez Bankası, yerel kripto madencilerinin Ruslara kripto satmasını yasaklamayı hedefliyor.

Rusya Merkez Bankası, Kasım 2022 ortasında sunulan bir yasa tasarısının bir parçası olarak Rusya’da kripto para madenciliğini yasallaştırma fikrini sıcak baktı. Ancak madencilerin kripto paralarını Rusya’da ikamet etmeyenlere satmaları şartıyla destekleyeceğini açıkladı.

Rusya’dan Kripto Madenciliği Tepkisi

Rusya’da, yerel madencilerin yerel halka kripto para satmayı yasaklanmasını önererek, olumsuz bir tavır sergilemeye devam ediyor. Genel olarak olumsuz bir durum olarak görülse de Rusya için bu durum yasallaşmanın temellerini atacak gibi duruyor.

Rus haber ajansı Interfax‘ın yaptığı açıklamada: “Madencilik sonucunda elde edilen kripto para biriminin yalnızca yabancı altyapı kullanılarak ve yalnızca yerleşik olmayanlara satılabileceğine inanıyoruz” şeklinde açıklamada bulundular.

Rusya’da Merkez Bankası, uzun zamandır Rusya’da ikamet edenlerin sadece yabancı ticaret platformları üzerinden işlem yapmasına izin verilmesini destekliyor. Öneriye göre, kendi çıkardıkları kriptoyu Rusya içerisinde satmak isteyen madencilerin işlemlerini yetkili bir kurum aracılığıyla gerçekleştirmesi gerekiyor.

Haberlerimizi Web sitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

tr_TRTurkish