Rusya kripto para borsası Binance’i kara listeye ekledi. Rus düzenleyici Roskomnadzor tarafından Binance’e kripto para borsasındaki faaliyetlerine yönelik bir bildiri gönderildi ve borsadaki faaliyetlerinden kaynaklı kara listeye alınacağını aktarıldı. Binance bu bildirinin duyurusunu Telegram kanalı üstünden yaptı.

Rusya’nın Kararına İtiraz Edecek

ForkLog’un paylaştığı habere göre Binance, Rusya’daki kullanıcılarına yaptığı açıklamada karara ilişkin görüşlerine yer verdi. Rusya’dan şu ana dek ilk kez böyle bir mesaj aldıklarını belirten Binance bu karara itiraz etme hazırlanıyor. Binance Rusya Genel Müdürü Gleb Kostarev konu hakkında şunu söyledi:

“Rusya pazarındaki konumumuza büyük önem veriyoruz. Bu bildiriye mahkeme yoluyla itiraz edeceğiz. Bu sırada alternatif teknolojilere yönelmeye çalışacağız. Attığımız her adımı Rusya’daki kullanıcılarımızla paylaşacağız.”

Rusya’dan Yeterli Açıklama Gelmedi

Binance’in kara listeye alınmasına sebep olarak sadece ‘kripto para satışı’ gösterildi. Regülatör tarafından gönderilen bildiride karara yönelik çok fazla detay paylaşılmadı.

tr_TRTurkish