Rusya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Sergei Shvetsov, BTC gibi kripto paralara yatırım yapmak mayın tarlasına girmek ifadesini kullandı.

Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Shvetsov, birçok insanın BTC gibi alternatif yatırım araçlarına yöneldiğini, ancak bu araçların hepsi yatırımcılara yeteri kadar koruma sunmadığını söyledi.

Öte yandan Bitcoin’e yatırım yapan insanların güvenebilecekleri, yani onları koruyacak kimsenin olmadığını belirtti. Ayrıca Shvetsov, Bitcoin almayı mayın tarlasına girmeye benzettiğini şu sözlerle ifade etti; “Rusya’da (devlet) tarafından korunmadığınız bir yere; paranızı aldıklarında elinizden hiçbir şeyin gelmeyeceği bir yere ayak basmanıza gerek yok.”

Başkan Yardımcısı, bazı insanların bu gibi araçlara yatırım yapmak için evlerini sattığını söyleyerek, yatırımcıları uyardı; “Neye yatırım yaparlarsa yapsınlar, acemi yatırımcıların hepsine o şeyi kendi başlarına öğrenmeleri; onun çalıştığını anlamaları, deneyim elde etmeleri ve uzmanlaşmaları gerektiğini söylüyoruz.”

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish