Twitter hack olayının sonrasında etkili ve önemli hesap sahipleri çeşitli önlemler almaya başladılar. Özellikle saldırıya uğrayan hesaplar güvenlik önlemlerini arttırmaya çalışırken kriptolarla ilgili önemli bir hesap, Twitter’ı tamamen bırakma kararı aldığını açıkladı.

Whale Alert  Hesabını Kapattı

Son zamanların en büyük ve önemli Twitter hesaplarından olan ve majör kripto para işlemlerini paylaşan Alert, dün gerçekleşen saldırı girişimi nedeniyle Twitter hesabını tümüyle kapatma kararı aldığını söyledi.  Whale Alert bu kararının ardındaki nedenin anti-hack önlemi olduğunu belirtti. Bununla beraber paylaşım yapmayı tamamen bırakmadı, yapılan açıklamalara göre işlemlerin paylaşımına sadece Telegram üzerinden devam edilecek.  Diğer taraftan Whale Alert BTC dolandırıcılarının son zamanlarda yüksek profilli Twitter hesaplarını hacklemesiyle uygulanmakta olan anti-hacking önlemlerinin bot ekibinin otomatik ya da manuel olarak paylaşım yapmasını engellediğini söyleyerek bu tarz bir değişikliğe gittiklerini belirtti.

Whale Alert Paylaşımları

Alert tarafından paylaşılan gönderiler aslında önemli mesajlar veriyordu. Sebebi yapılan büyük transferler veya zaman zaman bir hack girişimiyle ele geçirilen coinlerin hareketi gibi işlemlerin paylaşımı piyasa hakkında hem fiyat hem sosyal açıdan bilgi edinilmesinde fazlasıyla yardımcı oluyordu. Bunlara ek olarak Alert son paylaşımıyla Twitter’ın güvenlik sorunlarını yakında çözmesini umduğunu ve her şeyin çözülmesi halinde ileride yeniden Twitter’a geri dönebileceğini de söyledi.

Leave a comment

tr_TRTurkish