Yapay zeka teknolojisine karşı son atak Samsung‘dan geldi. Teknoloji şirketi, çalışanlarının ChatGPT kullanımını yasakladı.

Güney Kore merkezli teknoloji firması Samsung Electronics Co., küresel çapta neredeyse tüm endüstrilere erişen yapay zekaya karşı net tavrını sergiledi. 

Edinilen bilgiye göre Samsung, çalışanlarına, ChatGPT gibi yapay zeka destekli araçların kullanımını yasaklayacağını açıkladı. Şirketin yeni politikasının ise Samsung personelinin platforma hassas bir kod yüklemesinin hemen ardından başlatıldığı belirtildi. 

Samsung, çalışanlarına yapay zeka platformlarına olan ilgilinin artmasının, güvenlik risklerini de beraberinde getirdiğini söyledi.  Şirket içerisinde paylaşılan bir mesajda, yapay zeka platformlarına gönderilen verilerin çok düşük bir kontrolle takip edildiğini söyledi. 

Samsung, ayrıca konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu: 

“Genel Merkez, çalışanların üretkenliğini ve verimliliğini artırmak için yapay zekayı güvenli bir şekilde kullanabilecekleri bir ortam oluşturmak istiyor. Bu yüzden de güvenlik önlemlerini ciddi bir şekilde gözden geçiriyoruz.”

Bizleri WebsitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://t.me/kriptoblogu telegram kanalımıza abone olmayı unutmayın.

tr_TRTurkish