Elektronik şirketi Samsung, Galaxy telefonlarla çalışan bir “çevrim dışı” dijital para birimi üzerinde çalıştığını duyurdu. Güney Koreli elektronik firması, ülkenin merkez bankası olan Bank of Korea ile iş birliği yaparak bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) çıkarma olasılığını araştırıyor.

Teknoloji şirketi Samsung ve Güney Kore Merkez Bankası, çevrim dışı işlemleri kolaylaştırabilecek Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) teknolojisini araştırmak üzere bir ortaklık imzaladı. İş birliği, internete olan bağımlılığı ortadan kaldırmayı ve sorunsuz çevrim dışı işlemlerin yeni bir aşamasını başlatmayı amaçlıyor.

Galaxy telefonlar ve akıllı saatlerde çevrim dışı CBDC gönderimi

Samsung’un hedeflerinden biri, CBDC’nin “çevrim dışı” olarak çalışabilmesi. Açıklamada, dijital paranın “çevrim dışı” çalışabileceği, Galaxy telefonlar ve akıllı saatlerdeki güvenli çip sayesinde CBDC sahipleri arasında güvenli bir şekilde aktarabilecek.

Samsung’a göre, temassız ödemeleri kolaylaştırmak adına akıllı telefonlara entegre edilen yakın alan iletişim teknolojisi, cihazlar arası ödemeleri mümkün kılmak için kullanılabilecek.

Geçtiğimiz yıl Samsung, Merkez Bankası Dijital Para Birimleri (CBDC’ler) için Yakın Alan İletişimi (NFC) teknolojisini kullanan bir çözüm geliştirdiğini duyurmuştu. Şirketin yaptığı açıklamada, kullanıcıların internet bağlantısı olmamasına rağmen ödeme işlemi gerçekleştirmeleri sağlanmış oldu.

İnternet olmasa bile acil durumda ödeme mümkün mü?

Samsung, Bank of Korea ile birlikte yaptığı basın açıklamasında “ağ bağlantısı olmasa bile acil durumlarda güvenilir işlemleri desteklemek için çevrim dışı ödemelerle ilgili güvenlik risklerini nasıl en aza indireceklerini araştırmaya devam edeceklerini” söyledi.

Son olarak bizleri WebsitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://t.me/kriptoblogu telegram kanalımıza abone olmayı unutmayın.

tr_TRTurkish