Elektronik devi Samsung, 2022 yılında satışa çıkaracağı televizyonların duyurusunu yaptı. Bu televizyonlarda NFT alım-satımının yapılabileceği özellikler olacak. Kullanıcılar, yeni tip televizyonlarda bağlanarak platformlardaki pazar yerlerinin NFT’leri görüntüleyip satın alabilecekler.

Dünyada birçok büyük şirket artık kripto para, metaverse ve NFT endüstrilerine giriş yapmaya başladı. Dünyaca ünlü şirketlerden biri olan Samsung da; çıkardığı 3 yeni televizyon ile bu şirketler arasına girdi.

Samsung’un resmi internet sitesinden yaptığı açıklamaya göre; NFT ticaretinin yapılabileceği 3 yeni televizyon modeli çıkacak. Bu üç yeni TV modeli ise şunlar; “MICRO LED, Neo QLED ve The Frame”. Bu TV’ler aracılığıyla kullanıcılar; dijital sanat eserlerini keşfedip satın almak ve takas edecekleri platforma sahip olacaklar.

Samsung’un yaptığı açıklamaya da “Bu uygulama, MICRO LED, Neo QLED ve The Frame aracılığıyla dijital sanat eserlerini keşfetmek, satın almak ve takas etmek için entegre bir platforma sahip.” şekilde açıklama yapıldı.

Samsung son dönemde dijital paralar konusunda ciddi atılımlar ve geliştirmeler yaptı. Elektronik devi şirket, ağustos ayında merkez bankası dijital parasının test edileceği pilot programa dahil oldu.

Ayrıca Samsung, akıllı telefonlarında bulunan kripto para cüzdanını, donanım cüzdan markası Ledger ile de mayıs ayında entegre etmişti.

NFT (Non-Fungible Token) Nasıl Oluşturulur?

Son günlerde sıklıkla duyduğumuz Non-Fungible Token kısaca NFT gerçek dünyadaki somut nesneleri soyut hale getirme durumudur. Yazının devamı için tıklayınız…

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish