Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından yapılan dijital dönüşüm programı kapsamında blokzinciri teknolojisi ile ilgili ürün geliştiren ekiplere çağrıda bulunuldu.

Bakan Varank’ın yaptığı açıklamaya göre Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı; Dijital Dönüşüm Çağrısı için başvuru alınmaya başladı.

Türkiye’de yerleşik sermaye şirketleri bu çağrı kapsamında belirlenmiş öncelikli ürün listesinde yer alan; ve ürün-üretim teknoloji açısından yenilikçi teknoloji alanlarına yönelik ürünlere ilişkin yatırım projeleri ile başvuruda bulunabilecek.

188 ürün ile 54 yenilikçi teknolojinin sıralandığı ürün listesinde yenilikçi teknolojiler ekran teknolojileri; veri ve yazılım altyapısı teknolojileri, yeni nesil akıllı sensörler, giyilebilir teknolojiler, mikroelektronik teknolojileri, nükleer teknolojiler ile diğer elektronik ve yazılım teknolojileri olarak kategorilere ayrıldı.

Veri ve yazılım altyapısı teknolojileri kapsamında; blokzinciri teknolojileri ve altyapısı ile ilgili çalışma yapan projelere de çağrıda bulunuldu. Söz konusu çağrı kapsamında başvuru yapılan projeler için öngörülen; Ar-Ge ve üretime yönelik yatırım harcamalarının toplam tutarı, 10 milyon liradan az olamayacak.

Yatırım projeleri 3 Kasım’a kadar başvuruda bulunabilecek; ön değerlendirmenin bitiş tarihi 13 Kasım. Kesin başvuru bitiş tarihi ise 3 Aralık olarak belirlendi. Bağımsız değerlendirme raporunun yüklenmesi için son tarih ise 7 Ocak 2022.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish