Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bloomberg HT’ye verdiği röportajda risk barındıran kripto para alanını başıboş bırakmayacağız dedi. Bakan kripto para sektörünü boşlamanın doğru olmadığını ifade etti.

Varank “Kripto para sektörünü çok yakın takip ediyoruz ama bugünden önlem ilan etmek doğru değil. Ne yapacağımıza önümüzdeki dönemde karar vereceğiz.” açıklamasında bulundu. Bakan kripto para piyasasını çok kontrolsüz ve büyük riskler barındıran ayrıca dolandırıcılığın çok kolay yapılabileceği bir alan olarak tanımladı. Ayrıca gelecekte tüm gelişmiş devletler muhakkak kripto paralara ilişkin regülasyonlara gideceklerini açıkladı.

Bakan açıklamalarına “Birçok bakan ve Cumhurbaşkanımız da bu alanda neler yapılabiliriz diye hazırlıklarımızı, yapıyoruz. Fakat tüm dünyada kripto para sektörünü kontrol altına alınacağına inanıyorum” şeklinde devam etti. Varank son olarak “Kripto paralara çok negatiftim. Ancak dünya ticaretinde çok fazla yer alabileceğine inanmıyordum. Bugün ise çok etkiler ve elbette dünya piyasalarındaki paralarla çok ilişkili.” ifadelerini kullandı.

tr_TRTurkish