ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler; Squawk Box programında açıklama yaptı. Açıklamaya göre Bitcoin gibi kripto paraların mevcut kamu politikası çerçevesine dahil edilmeleri halinde gerçek potansiyellerine ulaşabileceklerini söyledi.

Gensler dün katıldığı etkinlikte birçok tokenın aslında menkul kıymet olabileceğini belirtti. Ayrıca Kongre’den kripto paraları regüle etme konusunda daha çok yetki istedi; ve Bitcoin gibi kripto paraların spekülatif bir varlık türü olduğunu söyledi.

SEC Başkanı Gensler; insanlar risk almak istiyorlarsa alabilirler. Ancak herhangi bir kripto para platformunda işlem yapmanın, New York Borsasında işlem yapmak kadar güvenilir olmadığını yatırımcıların bilmesi gerekiyor. Biz sadece dolandırıcılığa ve manipülasyona karşı temel düzeyde bazı önlemler getirmek istiyoruz dedi.

SEC’nin başkanı Gensler, bu risk ortamının kripto para teknolojisi için de faydalı olmadığını söyledi. Ayrıca piyasalarda güvene ihtiyacımız var. Satoshi Nakamoto’nun buluşunun potansiyelini gerçekleştirebilmesi için önce kamu politikası çerçevesine dahil edilmesi gerekiyor.” dedi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin

tr_TRTurkish