Marathon Digital Holdings yöneticileri; Hardin, Montana, veri merkezi tesisi ile ilgili belgeler ve iletişimler üretmek için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan mahkeme celbi aldıklarını açıkladı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Marathon Digital Holdings’in federal menkul kıymetler yasasını ihlal edip etmediğini araştırmakta.

Açıklamalara göre soruşturma, Marathon ve Beowulf Energy’nin geçen yıl yaptıkları anlaşmayla ilgili olduğu belirtildi. Marathon Digital Holdings, soruşturulan ihlallerin ne olduğunu açıklamadan soruşturmayla işbirliği yaptığını söyledi.

SEC, üç aylık bir dosyalamaya göre kripto para madenciliği şirketini mahkemeye çağırdı. Buna göre 6 Ekim 2020’de Bitcoin madencisi; eyaletin kuzeyindeki küçük bir kasabada 100 megawatt’a kadar veri merkezi tasarlamak ve inşa etmek için birden fazla tarafla anlaşma imzaladı.

Ekim ayında Marathon Digital Holdings; Beowulf’un aynı zamanda Marathon’un hissedarı olduğu Hardin veri merkezi için Beowulf Energy ile ortak bir girişim yaptıklarını duyurdu.

Şirketin hisseleri pazartesi günü %27 düştü. Böylelikle kripto madenciliği firmaları arasında en fazla düşük performans gösteren şirket oldu.

Pazartesi günü erken saatlerde, Bitcoin madencisi daha fazla BTC ve Bitcoin madencisi satın almak için üst düzey dönüştürülebilir banknotlarda 500 milyon dolar artıracağını açıklamıştı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish