Görevini kısa bir süre önce bırakmış bir SEC Danışma Komitesi üyesi, SEC başkanı olarak Gary Gensler’in dijital varlıkları “kötüye kullandığını” iddia ederek kripto paralar için mevcut SEC düzenlemesini saçma olarak nitelendirdi.

Blockchain hukuku doçenti J.W. Verret ile SEC başkanı Gary Gensler arasındaki bu tartışma geçen hafta bir toplantı sırasında gerçekleşti. Danışma Komitesi’ndeki görev süresi sona ermek üzere olan Verret;  dijital varlık özgürlüğünü ve daha fazla şeffaflığı teşvik etmek için SEC’den “dijital varlık düzenlemesine ilişkin kamuoyuna açıklama yapmasını” istedi. Verret, SEC’in menkul kıymetler yasalarını keyfi bir biçimde uygulaması hakkındaki endişelerini dile getirdi.

Verret, SEC’in mevcut tutumunu, dijital varlıkların benzersizliğini yeterince yansıtmayan modası geçmiş menkul kıymet yasalarını kullanan bir yaklaşım olarak ifade etti. Ayrıca Verret ayrıca XRP’nin SEC ile arasındaki davada mutlu sona yakın taraf olduğuna inandığını belirtti.

Verret, Genesis Block olarak adlandırdığı önerisinde, SEC ile dijital varlık yatırımcıları arasında açık ve dürüst bir diyalog çağrısında bulundu. Verret dijital varlık sahiplerinin SEC’e yazmalarını ve endişelerini dile getirmelerini istedi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish