ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto paralar hakkında açıklama yaptı. Açıklamada yatırımcıların güvenliği açısından yeni yöntemler geliştirilmesi gerektiğini belirtti.

Gary Gensler  dün Temsilciler Meclisi komitesi karşısında ifade verdi. Bugün de CNBC’deki Squawk Box programına katılarak piyasalardaki gelişmeleri değerlendirdi. Genslere göre sosyal medyanın piyasa manipülasyonu amacıyla kullanılmasına bir son verilmesi gerekiyor. Ayrıca kripto para yatırımcılarının daha iyi korunması gerektiği belirtti.

Gensler, kripto paralara yönelik bir çalışma yapılması halinde, ABD Kongresi ile birlikte çalışacağını, söyledi. Çünkü SEC Başkanına göre kripto para yatırımcıları bazı piyasalarda tam anlamıyla korunmuyor. Ayrıca tüm bunlara ek olarak ABD’de kripto para piyasalarına özel regülasyon altyapısının olamadığını söyledi.

Bazı kripto para borsalarının trading uygulamalarında insanları aktif olarak işlem yapmaya teşvik ettiğini belirtti. Bu sebeple ABD’deki kuralların güncellenmesi ve reforme edilmesi gerektiğini vurguladı.

tr_TRTurkish