Bir numaralı kripto para olan Bitcoin ETF’leri önemli bir para girişi sağlaması düşünülüyor.

ETF başvurularını alan ve bir karar vermekte yetkili olan kurum, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’dir. SEC’nin bu hafta içerisinde kararını bekleyen 3 önemli BitcoinETF başvurusu olacak. ProShares BitcoinStrategy ETF’inin en geç Salı günü işlem görmesi bekleniyor.

Bitcoin EFT başvuru sonuçlarını bekleyen şirketler ise şöyle;

Valkyrie Bitcoin Strategy ETF

Dijital ve alternatif varlık yatırım şirketi Valkyrie Investments, BitcoinETF başvurusunu 2021 yılının ocak ayında yaptı. Bu ETF’nin Chicago Ticaret Borsası referans fiyatı ile NYSE (New York Stock Exchange) üzerinde işlem görmesi bekleniyor.

Bu sayede yatırımcıların farklı stratejiler edinmesi mümkün olacak. Bitcoin’lerin saklanması ise Xapo’nun soğuk cüzdanlarında gerçekleşecek. Valkyrie’ın sunduğu ETF’in olası onay tarihi ise 25 Ekim 2021.

Invesco Bitcoin Strategy ETF

Galaxy Digital ile Invesco ortak olarak BitcoinETF başvurusu yaptı. Onay konusunda ise beklenti büyük olan şirketlerden. Çünkü ABD’deki en büyük dördüncü ETF sağlayıcısıdır. Amerikan piyasalarındaki ETF kısmında tecrübeli olan Invesco ETF’inin onaylanması kripto para piyasalarına olumlu yansıyacağı düşünülüyor. Invesco şirketinin sunduğu ETF için muhtemel onay tarihi 19 Ekim 2021.

VanEck Bitcoin Strategy ETF

İlk sıralarda yer alan BitcoinEFT başvurusu ise VanEck. Şirket 2018 yılından beri BitcoinETF onayı almak için çalışıyor. Bitcoin EFT’si için ikinci başvuruyu ise 2020 yılının aralık ayında yaptı. Çünkü SEC başkanının o tarihlerde değişmişti.

VanEck, kripto piyasalarının manipülasyona karşı güçlü olacağını kanıtlamayı hedefliyor. Bu nedenle 2016’dan beri piyasanın kurumsal bir döngüye girdiğini kanıtlayacağını iddia ediyor. VanEck’in BitcoinETF başvurusu için 25 Ekim’de bir karar verilmesi bekleniyor.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish