Ekim ayı sonunda da ATH yapan Shiba Inu (SHIB), hafta sonu yaşanan düşüşten etkilendi. Ancak balinaların alım yaptığı token’lardan birisi oldu.

 

Bir balinanın 3,7 milyon dolardan fazla ödeyerek 99 milyar SHIB aldığı saptandı. Balinalar kripto para piyasasındaki büyük düşüşü değerlendirerek yatırım yapıyorlar. Cumartesi sabahı Bitcoin 42 bin dolar seviyesine indi ve bu durum altcoin’lerin ciddi şekilde düşmesine sebep oldu. 

En büyük kripto para olan Bitcoin bugün itibariyle yeniden 50 bin doların üzerine çıktı. Her zamankisi gibi altcoin‘lerde de toparlanmaya başladı. Bu düşüşü fırsata çeviren elbette piyasada tecrübe sahibi olanlar büyük trader’lar oldu. 

Bitcoin’i yeniden 50 bin dolar üzerine çıkarırken, diğer kripto paralarda da alım yaşanmaya başlandı. Whalestats platformunun takip ettiği bir cüzdan; 3.7 milyon dolardan fazla değerde 99 milyar Shiba Inu aldı.

Shiba Inu’nun bol sıfırlı olması nedeniyle, Türkiye de dahil olmak üzere birçok ülkeden yatırımcısı var. Son düşüşlerin ardından da toparlanmaya başladı.

Geçtiğimiz hafta yine bir ralli başlatan ancak piyasadaki genel düşüşün ardından bu yükselişini devam ettirdi. Shiba Inu’nun dünya çapında üne sahip ve birçok önemli borsa da bu token’ı listelemekte. 

SHIB Kripto Para Nerede Kullanılıyor?

Dünyanın en büyük sinema salonu zinciri AMC, Shiba Inu‘yu bir ödeme yöntemi olarak kabul edeceğini kesinleşti. Sinema salonunun CEO’su Adam Aron; bugün Twitter’dan yaptığı açıklamaya da SHIB’i 60 ila 120 gün içerisinde BitPay aracılığıyla kabul edeceklerini paylaştı. Aron, BitPay’in kendi önerisi üzerine Shiba Inu’yu kabul etmeye başlayacağını ve hizmeti ilk kez AMC’nin kullanacağını belirtti. Yazının devamını okumak için tıklayınız…

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish