Geçtiğimiz hafta meme coin SHIB ekibi, CoinMarketCap hakkında bazı iddialarda bulundu. CoinMarketCap’in cevabı ise gecikmedi.

Shiba Inu ekibi 14 Ocak’ta Twitter üzerinden takipçilerine CoinMarketCap hakkında önemli bir uyarıda bulundu. Paylaştıkları gönderide, CoinMarketCap’in platformlarında bilerek SHIB’e ait üç farklı sahte adresi listelediklerini açıkladılar.

Shiba Inu tarafından paylaşılan tweet’te şu uyarılar yer alıyor;

“Binance Smart Chain, Solana ve Terra’da yer alan üç farklı adres güvenli değil ve kullanılmamalı. Bu adreslerden SHIB satın alınmaması gerekiyor. Çünkü alındığı takdirde geri dönülemez şekilde varlıklar kaybedilebilir.”

Ayrıca CoinMarketCap’e ulaşmaya çalıştıklarını ancak cevap alamadıklarını eklediler. Shiba Inu ekibi CoinMarketCap’in bilinçli bir şekilde fake adresleri platformlarında listelemeye devam ettiklerini düşünüyorlar.

CoinMarketCap’ten beklenen cevap ise hemen geldi. Twitter üzerinden yanıt vererek durum yatırımcılara açıklandı. Paylaştıkları Tweet’te; söz konusu adreslerin platform üzerinde listelendiğini doğruladılar. Ancak bu adreslerin ’wormhole’ denilen adresler olduğunu, herhangi bir sahte veya kötü amaçlı adres olmadıklarını da eklediler.

Wormhole adresler, ağlar arası tokenlerin taşınmasını sağlayan akıllı konrtat adreslerdir. Amaçları kullanıcı deneyimlerini kolaylaştırmak, zincirler arası işlemlerin yapılabilmesini sağlamaktır.

CoinMarketCap ekibi, paylaşımları üzerinden Shiba Inu’ya böyle durumları twitterdan yazmak yerine kendi resmi kanalları aracılığıyla ulaşabileceklerini ifade etti.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish