Shiba Inu (SHIB) Ocak ayında duyurduğu metaverse projesiyle ilgili önemli açıklamalar yaptı. “Shib : The Metaverse” adındaki projede 100 bin 595 arazi satılacak, satışlar ise kademeli olarak açılacak. Platform içinde kullanılan para Ethereum olacak. Ancak ekip SHIB, LEASH ve BONE gibi ekosistem token’ları için de kullanım alanları belirledi.

 SHIB Eylül ayında başlattığı fiyat hareketiyle Ekim ayı sonuna kadar müthiş bir ralli yapmış ve 0,000086 dolara kadar çıkarak tüm dünyada büyük bir furya yaratmıştı. Şimdilerde ise SHIB, Ocak ayında açıkladığı metaverse  projesiyle ilgili yeni detaylar verdi.

Arazi 100 Binden Fazla Olacak

Shiba Inu geliştiricisi ekibinin shibaswap adlı blog sitesinde açıkladığı bilgilere göre; metaverse platformunda 100 bin 595 adet satışa açık arazi olacak. Bazı alanlar ortak kullanım yerleri olarak tasarlandığı için kilitli olacak. Ayrıca sokak, bulvar, cadde gibi alanların satışı yapılmayacak. Kamuya açık başka alanlar ise satın alınabilecek.

İlk Aşamada 36 Bin Arazi Açılacak

Arazi alımlarının sadece kapalı bir platformda yatırım anlamına gelmediği belirtildi. Açıklamada ise şu ifadeler yer alıyor;

SHIB: The Metaverse’ün giriş fazında ilk etapta 36 bin 431 arazinin kilitleri açılacak. Açılan araziler ise 4 bölge içinde yer alacaklar. Bu bölgelerin adları ise;

  • Büyüme bölgesi
  • Savunma bölgesi
  • Teknoloji bölgesi
  • Para birimleri bölgesi olarak belirlenmiş.

Satışlar Ethereum ile Olacak

Geliştiricilerin verdiği bilgilerde ilginç bir detay da yer alıyor. Yapılan arazi satışlarının ekosistem token’larıyla değil, Ethereum ile yapılacağı belirtildi. Ekip, bunun sebebini ise “platformun masraflarını nötr bir kripto para kullanarak ödemek” olarak açıkladı. Platform masrafları daha çok sabit koin’lere çevrilerek ödenecek. Ekip konuya ilişkin “Kendi token’ımızı satıp, onun değerini düşürmek istemiyoruz. Bu yüzden nötr bir kripto para seçtik” dedi.

Yeni Web Sitesi Gelecek

Yapılan açıklamada  Shiba Inu’yla ilgili resmi bilgilerin verileceği yeni bir web sitesi açılacağı da ifade edildi. Adresin adı ise SHIB.io olacağı kaydedildi. Tüm projelerin bu sitede yer alacağı belirtiliyor. Site önümüzdeki günlerde açılacak.

Pasif gelir fırsatı da olacak

Açıklamaya göre; SHIB: The metaverse’te arazi almak yalnızca kapalı bir platformda yatırım yapmak anlamına gelmiyor. Kısa, orta ve uzun vadede bir çok avantajı bulunuyor. Arazi alanların aynı zamanda pasif gelir fırsatı da elde edeceği, ödüller kazanacağı ve oyun içi kaynaklar kazanacakları bilgisi verildi.

SHIB, LEASH ve BONE Ne İşe Yarayacak?

Platform’da SHIB token’ın da kullanılacağı özellikler olacak. Yapılan açıklamada özelliklerden birinin alınan arazilerin adlandırılması olduğu belirtiliyor. Yani kullanıcılar SHIB ödemesi yaparak ya da yakım mekanizmasını kullanarak satın aldıkları arazileri isimlendirebilecek. İleriki dönemlerde daha fazla platform için kullanım alanları açıklandığında LEASH ve BONE gibi token’lar da kullanılabilecek. Hatta LEASH sahiplerinin de yine ileriki zamanlarda arazi alabileceklerini de eklediler.

Shiboshi NFT’lerinden tutanlara özel araziler!

Shiba Inu’nun Ekim ayında satışa çıkardığı ve Shiboshi adındaki NFT sahipleri de projede avantajlı olan kitle içinde bulunabilecek. Shiboshi NFT sahipleri kendileri için ayrılmış olan 2 bin araziyi satın alma hakkına sahip olacaklar. Shiboshi sahipleri bu arazilerin genel satışa açılmasından önce, ön satışlarına katılabilme şansı elde edebilecekler.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish