Eylül ayından Ekim sonuna kadar ciddi bir yükseliş yakalayan Shiba Inu’da yakım furyası devam ediyor. Son verilere göre, 1 haftada yakılan ve dolaşımdan çıkan SHIB sayısı 1.1 milyar oldu. 1 Aralık’tan beri ulaşılan rakam ise 4 milyar Shiba Inu.

Shiba Inu’yla ilgili yakım raporu hazırlayan SHIBtyme adlı Twitter hesabının verilere göre; 12 Aralık-26 Aralık tarihleri arasındaki yakılan SHIB, 1 milyar 900 milyon 390 bin 704 oldu. Son 1 haftada ise 1 milyar 140 milyon oldu. 26 Aralık’ta Bigger Entertainment adlı kripto para tabanlı ilk plak şirketinin büyük yakım organizasyonu vardı.

NFT ve organizasyon bileti satışı yapan Bigger Entertainment; kullanıcılarının SHIB yakım partilerine katılmasına izin veriyor. 26 Aralık tarihinde sonuncu partide toplamda 239 milyonluk SHIB yakıldı. Şirket bu yakım kampanyasında ekim ayından bu yana yakılan SHIB sayısı ise 880 milyonu (33 bin dolar) aştı. 

SHIBtyme’ın yaptığı açıklamalara göre; Aralık ayı başından bu yana yakılan toplam SHIB sayısı ise 4 milyardan fazla. SHIBtyme’ın verdiği bilgiye göre günlük ortalama yakılan token sayısı ise 13 milyon 740 bin civarı.

Etherscan’deki bilgilere göre 26-27 Aralık’ta dolaşımdan kaldırılan SHIB 370 milyon. Bilindiği üzere birçok proje ve şirket “yakım” adı altında coin’lerini ya da token’larını geri döndürülemez adreslere gönderiyor ve bu sayede dolaşımın dışına çıkararak arzı azaltıyor.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish