Kredi kartı ile ödeme platformu Simplex, SEC tarafından Ripple ve XRP ‘ye açılan dava nedeniyle kripto para işlemlerine yeni kısıtlamalar getirdi!

Birçok kripto para borsasının kredi kartı ile ödeme platformu Simplex; Huobi, Binance, Kucoin, Bitpay ve birçok önde gelen borsanın en çok tercih edilen şirketi halinde. Ancak Simplex, resmi olarak XRP işlemlerini bloklamaya başladığını açıkladı Artık kripto para borsalarında XRP satın almak isteyen kullanıcılar Simplex aracılığıyla hizmet alamayacak. 

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple ve iki ortağın açılan dava sebebiyle XRP’nin fiyatı her geçen gün hızla düşüyor. Birçok borsa listesinden çıkardığına dair açıklamalarda bulundu. Şimdi ise Coinbase’ten açıklama bekleniyor. Bu süreçte XRP fiyatında önemli bir yükseliş yaşanarak 0.21 dolar seviyelerine düşen XRP, tekrardan 0.35 dolara yükseldi.

Bütün olumsuzluklar devam ederken XRP’nin fiyatında nasıl değişiklik olacağı bilinmiyor. Ripple’ın ABD’den çekileceği ise muamma ancak İngiltere ve Japonya’da XRP’i menkul kıymet olarak tanımlanmadığı için bu ülkelerden birisine taşınacağı düşünülüyor.

tr_TRTurkish