Ödeme ve altyapı sağlayıcısı Simplex, tedarik zinciri kripto parası Vechain’i (VET) ile anlaşma sağladı. Bu borsa ve cüzdan şirketlerinin kurduğu ortaklık ağı üzerinden kullanıcılar artık direkt olarak alışveriş yapabilecek.

Simplex tarafından fiat ve diğer kripto paralar ile trade ya da alım-satım yapılması için sisteme eklenen son kripto para Vechain (VET) oldu. Taraflar bugün yaptıkları açıklamalar ile ortaklıklarını duyurdular. VET, Simplex ve ortaklarının desteklediği kripto paralar arasına girdi.

Böylece Vechain’in kripto parası olan VET; çok daha geniş bir kripto para topluluğunun önüne çıkacak. Öte yandan kullanıcılar; kredi kartı, banka debit kart, Apple Pay ya da Simplex Bankacılık aracılığının izin verdiği ölçüde banka transferleriyle VET alabilecekler.

Yaklaşık 10 milyar dolarlık piyasa değeri olan VET, bundan sonra Simplex’in; Bitrue, Digifinex ve Guarda Wallet dahil olmak üzere; önde gelen borsalar ve cüzdanlardan oluşan ortaklık ağı üzerinden direkt olarak satın alınabilecek.

Vecian pazarlama yöneticisi Yvette Xia kurulanortaklık hakkında şumları söyledi; “Bu ortaklık, VET’in daha fazla yayılmasına ve satın alma potansiyelinin artmasına katkı verecek. Vechain teknolojisinin etkisinin faha fazla etki yaratması için çok önemli bir ortaklık…”

Simplex; Visa, MasterCard, Apple Pay, SWIFT ve SEPA başta olmak üzere; birçok ödeme yöntemiyle fiat paradan kripto paraya geçiş yapılmasına olanak tanıyan bir altyapı sağlamakta. 2014’te kurulan şirket,  %100 garanti vermenin ötesinde yaşanan dolandırıcılık ya da aksaklıklar da müşterisine %100’e varan ödemeler sağlıyor. Ayrıca şirket, kredi kartı ve debit kart ile kripto para alınmasına izin veren ilk platform konumunda.

Bizi Telegram’dan  Takip Edin!

tr_TRTurkish