Aracılık, saklama ve stablecoin hizmetleri sunan kripto para şirketi Paxos; Singapur Merkez Bankasından (MAS) blockchain ve kripto para hizmetleri için bir ön onay aldığını duyurdu.

Yakın zamanda Paxos tarafından yapılan bir duyuruda; MAS’tan, firmanın ödeme hizmetleri yasası kapsamında blockchain ve kripto para hizmetleri sağlamasına izin veren bir lisans aldığını söyledi. Stablecoin hizmeti sunan Paxos, düzenleyici onayının, şirketin çalışmalarını Asya’ya genişletme konusunda desteklemeye yardımcı olacağını da belirtti.

Yakın zaman önce de İsviçreli kripto para bankası Sygnum, Singapur’daki kripto para tekliflerini genişletmek için düzenleyiciden bir onay almıştı. Ardından ise ABD merkezli kripto para firmasının onayı geldi.

Paxos Asia’nın kurucu ortağı ve CEO’su Rich Teo, konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu; 

“MAS’ın düzenleyicimiz olması bizi heyecanlandırıyor ve onların gözetimi sayesinde, dünyanın en büyük kuruluşları için düzenlenmiş çözümlere güç vererek dijital varlıkların tüketiciler tarafından benimsenmesini güvenli bir şekilde hızlandırabileceğiz.”

Singapur, geçen yıldan bu yana hem yerel hem de uluslararası oyunculara kripto para lisansı veren çok önemli bir merkez haline geldi. Ayrıca aralık 2021 itibariyle, MAS’ın, ülkede faaliyet göstermek isteyen kripto para şirketlerinin 170 lisans başvurusundan 103’ünün düzenleyici onayını reddettiği belirtiliyor.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish