Kripto para regülasyonları konusunda kuralların net olduğu nadir ülkelerden biri olan Singapur’da, önemli bir yasa daha parlamentodan geçti. Kripto para hizmet sağlayıcıları için kuralların daha da sertleştirdiği yasa ile denizaşırı iş yapan borsalara da lisans alma zorunluluğu getirildi.

Güneydoğu Asya’nın ekonomik açıdan güçlü şehir devletlerinden biri olan Singapur, kripto para şirketlerini de ilgilendiren önemli bir finans yasasını daha parlamentodan geçirdi. Bugün meclisin geçirdiği yasaya göre; sanal varlık hizmet sağlayıcıları eğer denizaşırı iş yapan bir şirket ise, mutlaka Singapur kripto para şirket işletim lisansına sahip olmak zorunda olacak.

Singapur, teknolojik gelişmeleri ciddi şekilde kabul eden en önemli ülkeler arasında yer almakta. Ancak Çin gibi direkt olarak bir yasak getirmek yerine, vatandaşlarının mağdur olmaması için sert kurallar uygulamaktan da geri durmuyor.

Binance ve Huobi Geri Çekilmişti

Dünyanın en büyük borsası olarak kabul edilen Binance ve bir başka büyük borsa Huobi de kısa süre önce Singapur’dan çıkmışlardı. Aralık ayında Binance bir süredir onay beklediği lisans başvurusunu geri çekerken, Huobi de Kasım ayında tüm faaliyetlerini bu ülkede sonlandırdığını duyurmuştu.

Bireyler Üzerindeki Kontrol Seviyesi Artırılacak

Meclisten geçen ve sert düzenlemeler içeren bu yasa; finans endüstrisinde çalışması uygun görülmeyen kişiler üzerinde de yasakların uygulanmasını kolaylaştıracak. Ödeme hizmet sağlayıcısı ve risk yöneticisi adı altında çalışan bireyler de bu kanuna dahil edilecek.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish