Sky Bridge Capital’ın kurucusu Anthony Scaramucci, şirketinin Ethereum fonu oluşturduğunu açıkladı. Ayrıca Ethereum ETF’ine başvuracaklarını söyleyen Scaramucci; Bitcoin’in dijital altın olduğunu belirterek “Dolara olan güven azalıyor. Bitcoin dış müdahalelere karşı çok daha dayanıklı” dedi.

Sky Bridge’in yönetimi altında 7,5 milyar dolarlık fon bulunuyor. Bu miktarın yaklaşık 500 milyon dolarıın da Bitcoin‘de olduğu biliniyor. ;Kurucu Anthony Scaramucci 1 Temmuz itibariyle Ethereum fonu da oluşturduklarını aynı zamanda ETF başvurusunda bulunacaklarını belirtti. Bir podcast yayınına katılan Scaramucci; “1 Temmuz’da özel bir Ethereum fonu oluşturduk. Ethereum için de bir ETF başvurusunda bulunacağız.” şeklinde açıklama yaptı.

Ethereum ETF’i için Salı günü başvurduğunu belirten Scaramucci; söz konusu fonda Bitcoin, Ethereum ve diğer koinleri destekleyen ayrıca bunlarla bağlantılı olan halka açık varlıkları içerdiğini açıkladı.

Fonun içinde; PayPal, Square, MicroStrategy’nin yanı sıra bazı madencilik firmaları da var. Anthony Scaramucci,Bana geçen sene ‘Ne zaman bir ETF’iniz olacak?’ diye sorsaydınız. Cevabım ‘Şimdi’ olurdu. Açıkçası kriptoya tam güven duyan bir şirketiz “ dedi.

SkyBridge CEO’su Bitcoin’in dijital altın olduğu düşünce şu sözlerle ifade etti; “Şu andaki faizler ekside. Bu nedenle dolarlarınızın değeri bir sene sonra daha az olacak. Bu durumda Bitcoin’i güçlendirecek. 12-13 ay önce durum değerlendirmesi yaptık. O zamandan bu yana doların arzı %30 artmış durumda. Banka hesabınızda 10 bin dolar varsa, şu andaki alım gücü 9 bin dolar. İnsanlarda dolara karşı bir güvensizlik oluşacak. Ancak Bitcoin’de böyle bir durum söz konusu değil. Evet Çin’in yaptıkları, Elon Musk’ın tweet’leri olumsuz etkilemiş olabilir ama ben Bitcoin’in çok daha müdahaleye dayanıklı olduğunu düşünüyorum. Saat saat ya da dakika dakika fiyata bakmak doğru değil.”

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish