Elon Musk, geçtiğimiz hafta Saturday Night Live (SNL) programını sundu. Programı fırsat bilen kripto para dolandırıcıları, yaklaşık 5 milyon dolarlık Dogecoin (DOGE) topladı.

Elon Musk’ın sunuculuk yaptığı Saturday Night Live’ın, sezon boyunca en yüksek reytingli üçüncü yayın olduğu açıklandı. Programı takip eden kişilerin bir kısmı yayını YouTube’dan izlediler. Bu kişilerin bir kısmı ise dolandırıcıların hedefi oldu. SNL ’i fırsat bilen dolandırıcılar, YouTube’da farklı yayınlar açarak, Elon Musk’ın tüm dogecoin sahiplerine 500 milyon DOGE verdiğini söylediler.

Bu şekilde ağlarına düşürdükleri insanları belirli adreslere DOGE göndermeleri için yönlendirdiler. Bunun karşılığında 2 katı DOGE gönderileceğini söyleyerek insanları kandırdılar.

Dolandırıcılar tarafından kullanıldığı varsayılan adreslere, 9 Mayıs 2021 itibarıyla en az 9.7 milyon tane DOGE gönderildiği tespit edildi. Yaklaşık değerinin ise 5 milyon dolar olduğu açıklandı.

9.7 milyon dogecoinin bir kısmı, dolandırıcılar tarafından adrese güven uyandırmak amacıyla yapıldığı düşünülüyor. Bir kısmı ise cüzdanını iki katına katlayacağını düşünen mağdurlara ait.

tr_TRTurkish