Bugüne kadar düzenlenen dördüncü Hackathon etkinliği; Ignition kapsamında katılımcılara toplamda 5 milyon dolar değerinde para ödülü verileceğini duyurdu.

Solana blokzincirini kullanan girişimciler, merkezsiz finans (DeFi); blokzinciri gaming, Web3 ve dijital sanat veya koleksiyon kulvarlarında geliştirilen projeleri 8 Ekim’e kadar sunulacak. Her kulvardan 5’er projeye para ödülü verilecek. Hackathon ’dan etkinliği sponsorları ise;  Microsoft, Jump Trading, Standard Chartered, Forte, Metaplex, Solana Capital LLC gibi isimler.

Girişimciler toplamlada 5 milyon dolara varan para ödülü Serum, Solend, Pyth, Raydium, Stardust, Mango ve Chainlink tarafından verilecek.

Juri kadrosunda ise FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried; Circle’ın CEO’su Jeremy Allaire, CoinShares’in CSO’su Meltem Demirörs, Microsoft’un stratejisti Joe McCann; Standard Chartered’ın girişim departmanından sorumlu Simon Figures gibi 40’dan fazla isimler yer alacak.

Projelerde Solana ekosisteminine kadar iyi çalıştığına ve nasıl etkileyeceğine dair fikirler; uygulama bazında ne kadar eşsiz olduklarına göre değerlendirilecek. Ayrıca kullanıcı deneyimi ve pazardaki konumuna göre de değerlendirilecek. Son olarak kazanan projeler 23 Ekim tarihinde açıklanacak.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish