Geçtiğimiz günlerde Solana tarafından duyurulan Ignition etkinliği, geliştiricilere ödüller dağıtılıyor. Sanal ortamda gerçekleşen etkinlik 8 Ekim 2021 tarihine kadar devam edecek.

Global hackathon olarak duyurulan etkinlik birçok farklı alanda geliştiricilere ödüller dağıtılıyor. Solana Capital tarafından desteklenen etkinlikte geliştiriciler için ödüller sunuluyor.

Toplamda 5 Milyon dolar ödül bulunan etkinlikte; geliştiriciler inovasyon ve ekosistem gelişimi için öneriler ve projeler sunuyor. DeFi için özel oluşturulan farklı hackathonda ise 3.000 katılımcı ile 82 farklı proje ortaya çıkmıştı. SOL üzerinde bulunan birçok uygulamanın entegrasyon sunması halinde projelere ekstra ödüller sunuluyor. 

Raydium, Slope Finance, Mango, Serum, Pyth Network, Solend ve Stardust’ı bu destek paketinin içinde bulunu geliştiriciler. Ayrıca ortaya koydukları projelerde entegrasyon sağlamaları halinde ekstra ödüller kazanabiliyor.

Solana Grant Round 2’de 50,000 dolar ödül havuzu, Raydium Protocol, Slope Finance ve Project Serum tarafından sunulan ekstra destek ile ödül 100,000 dolara çıktı.

Etkinliğe konuşmacı olarak katılan önemli isimler ise şöyle; FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Circle CEO’su Jeremy Allaire, Meltem Demirors, Crypto Cobain, Ali Yayha, 0xMaki ve Jeo McCann bulunuyor.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish