Solana, DeFi, NFT’ler, Web3 ve daha fazlasını kapsayan 400’den fazla proje ile dünyanın en hızlı blokzincirine sahip olan; ve kripto para evreninde en hızlı büyüyen ekosistemdir. Solice ise Metaverse’ün güçlü projeleri Decentraland (MANA) ve The Sandbox (SND)’dir.

Solice ise Metaverse’ün güçlü projeleri olan Decentraland (MANA) ve The Sandbox (SND) ile rekabet edebilmek için; sanal gerçeklik teknoloji kullanılarak oluşturulan kurgular ile gerçek hayalle birleştiği VR teknolojisi masaya getiriyor.

Solice, bilgisayar ve sanal gerçekliği destekleyen bir oyun; Decentraland (MANA) ve The Sandbox (SAND) altyapısı ile oluşturulan oyunun; ilk fon toplama turu ise perşembe günü gerçekleşti.

Tur, Three Arrows Capital’in önderliğinde gerçekleşti ve; Alameda Research, Jump Capital, Genblock Capital, Kucoin Labs, Solar Eco Fund, CMS Holdings, Rarestone Capital; gibi diğer katılımcılar arasında yer aldı.

Solice’in token ön satışları ise Aralık itibarıyla başladı. Oyunun ilk lansmanı ise 2022’nin ilk çeyreğinde yapılması planlanıyor.

CoinDesk ile Solice kurucusu Christian Zhang yaptığı röportajda; oyundaki yerel birpara birimi olmasının yanı sıra NFT destekli oyun varlıklarının içereceğini anlattı. Ayrıca varlıklar oyun içi finansallaştırma unsurlarına sahip olacak.

“Toprak sahipleri bir APY için arazi parsellerini paylayabilirler, ancak bahis yaparken nadir ganimet elde etmek için küçük bir şans vardır. Kullanıcıların, ganimeti benzersiz bir NFT’ye yükseltmek için bir görevi tamamlamaları gerekecek ”dedi.

Zhang, yeni özelliklerin ve endüstri uzmanlığının Solice’in giderek artan bir pazarda öne çıkmasına yardımcı olacağını umuyor. Solice kurucusu Christian Zhang; “Açıkçası oyun ve NFT’ler geçen yıl yükselişe geçti. Tek sorun, oradaki birçok projenin iyi bir lansmanının olması. Ancak uzun vadede sürdürülebilir bir ekonomik modele bakmak önemli.”

Bir ilham kaynağı olarak Axie Infinity’nin çift token sistemine işaret ederek sahnede ortaya çıkan birçok yeni projenin; blokzinciri özelliklerinin önceden var olan oyunlara ihtiyaç duyabilir veya bunlardan yararlanmayabilir. Yani nakit kapma olduğunu oalcağını açıkladı. “Uzun vadede, hype’ı karşılayamazsa, yavaş yavaş ölecek” dedi.

Solice’in halka açık token satışı şu anda Aralık ayında birden fazla eşzamanlı ilk değişim teklifi (IEO) aracılığıyla yayınlanmaya başladı ve oyun için gerçekleştirilen lansman geçici olarak 2022 yılında gerçekleşmesi planlanlandı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish