Solana ağı üzerinde ilk defa milyon dolarlık NFT satışı gerçekleşti. Moonrock Capital Degenerate Ape Academy tarafından sunulan NFT 5,980 SOL karşılığında satıldı.

Solana ağı üzerinde Degen Ape #7225 olarak isimlendirilen NFT, koleksiyon içerisinde en az bulunan 13’üncü parça olarak dikkat çekiyor. Moonrock’ın yaptığı bir diğer büyük çaplı alım ise 1,388 SOL (260,000dolar) karşılığında satılan 18. SolPunk non-fungible tokendır.

Geçtiğimiz dönemde ağ üzerinde gerçekleşen en büyük satış 7,000 SOL’e satılan #1674 kodlu Degen Ape NFT’si idi. Yeni satış ile rekor #7225 kodlu NFT’ye geçti.

NFT furyası ilk olarak Ethereum ağı üzerinde başladı ve milyon dolarlık birçok satış gerçekleşti. Bu süreçte “fee”lerin artmasıyla birlikte Solana, Avalanche, Cardano ve Tezos gibi ağlar üzerinde de testler ve koleksiyon denemeleri gerçekleşmeye başladı.

Söz konusu tweette de görüldüğü üzerene fee ücretlerine isyan eden NFT sanatçıları ve NFT almak isteyen yatırımcılar, farklı ağları tercih etmeye başladı.

Geçtiğimiz haftalarda Solana üzerindeki NFT ekosistemi, hızla gelişerek büyüme kaydetti. Bu durum, SOL fiyatına da ciddi oranda yansıyarak 200 doalr seviyelerini geride bırakmasına sebep oldu. Tüm zamanların en yüksek seviyelerini test eden SOL ciddi bir yükseliş hareketi yakaladı ve Marketcap sıralamasında Binance Coin’i (BNB) geride bıraktı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish