Soros Fund Management’ın CEO’su Dawn Fitzpatrick Ethereum’un Bitcoin’e göre daha fazla ilgi görmesini bekliyor.

Kurucusunun dünyaca ünlü iş insanı ve fon yöneticisi George Soros olduğu 28 milyar dolarlık Soros Fund Management’ın CEO’su Dawn Fitzpatrick; ilerleyen dönemde Ethereum‘un Bitcoin’e kıyasla daha fazla ilgi göreceğini düşünüyor.

Fitzpatrick’in açıklamasına göre tahminini iklim değişikliğinin giderek daha fazla önem kazanacak ve konuşulacak olmasına dayandırmakta. Kripto paraların kalıcı olacağını ve Fidelity’nin 401(k) hamlesinden sonra ana akım haline geldiğini ifade eden Fitzpatrick;

“Bu konuda bir uyarı olarak şunu söyleyebilirim, her şeyden önce, iklim değişikliğine giderek daha fazla odaklanılacak ve bu bağlamda, Ethereum’un Bitcoin’e göre biraz daha fazla ilgi görmesi muhtemeldir.” dedi.

CEO, sözlerinin devamında blok zinciri ve kripto alanındaki şirketlerin hepsinin çok fazla coin içeren büyük hazine hesapları olduğunu, bunun kısa vadeli olarak güvenlik açığı oluşturduğunu ifade etti.

Ethereum’un kısa zaman içerisinde hisse kanıtı (Proof of Stake) sistemine geçerek enerji tüketimini önemli ölçüde azaltması planlanıyor. Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, geçtiğimiz günlerde hisse kanıtına geçişi sağlayacak “birleşme” güncellemesinin Ağustos’ta gerçekleşebileceğini söylemişti.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish