Müzik ve podcast yayın hizmeti sağlayıcısı Spotify tarafından yayınlanan bir iş ilanı kripto para topluluğunun dikkatini çekti. Spotify’ın yeni çalışanında aradığı nitelikler yakında kripto para ile ödeme kabul edeceği şeklinde yorumlandı.

Şirket, büyük kariyer platformlarından biri olan Lever sitesinde yayınladığı iş ilanına göre yeni ödeme stratejileri için “Yardımcı Direktör ve Ödeme Stratejisi Inovasyon” uzmanı arıyor. Londra ofisleri için aranan yeni takım arkadaşı doğrudan Ödemeler Stratejisi ve İnovasyonlar Yöneticisine rapor verecek ve Spotify’ın ödeme stratejisi önemli bir rol oynayacak. Ayrıca Libra, diğer dijital varlıklar ve kripto para birimleri alanında stratejiler geliştirecek şeklinde açıklama yapıldı.

Müzik ve Podcast yayın hizmetinde lider olan Spotify’dan yapılan açıklamada teknolojik yeni gelişmeleri takip etmek platformun bir misyonu olduğu belirtildi. Bu nedenle kripto paralar, merkez bankası dijital para birimleri (CBDC), Blockchain (DLT) ve ekosistemde ortaya çıkan diğer kripto para birimleri gibi yeni fırsatları her zaman takipte olacaklarını söylediler. 

Müzik ve podcast platformu, şu anda Atlanta merkezli bir kripto şirketi olan Bitpay’i kullanıyor ve Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), USD’e sabit koinler (GUSD, USDC, PAX ve BUSD) ve Ripple (XRP) gibi kripto paraları destekliyor.

tr_TRTurkish